Fenomén Bittová

Print Friendly, PDF & Email

Protagonistkou večera bude jedna z nejvýznamnějších českých umělkyň, všestranně talentovaná zpěvačka a multiinstrumentalistka Iva Bittová, která si díky své nespoutané živelnost a nezaměnitelnému hudebnímu projevu vysloužila titul královny české avantgardy.

 

účinkuje: 

IVA BITTOVÁ–  zpěv, housle, klavír

 

program: 

Adaptace lidových písní z Moravy, Slovenska, Ukrajiny a dalších koutů světa v jedinečném propojení s prvky jazzu a stylem etnomusic.

 

Úvodní koncert komorní řady přivítá světoznámou multiinstrumentalistku, jednu z nejosobitějších a nejuznávanějších českých hudebnic, která se na mezinárodní scéně etablovala mezi nejžádanější osobnosti alternativní scény. Iva Bittová, královna české avantgardy, všestranně talentovaná zpěvačka, houslistka i herečka, pro niž je příznačný nezaměnitelný hudební projev, nespoutaná živelnost a schopnost improvizace jakožto synonyma volnosti a tvořivosti, představí svůj sólový projekt sestavený z oblíbených skladeb jejího bohatého repertoáru.

Rozsah hudebních aktivit Ivy Bittové sahá od vlastních interpretací lidových písní přes experimentální jazz a rock až po houslové variace skladeb vážné hudby a operní zpěv. Hudební světonázor Ivy Bittové i její spontánní kreativita nezná hranic, a není proto možné jej zaškatulkovat do jednoho hudebního žánru. Každé vystoupení je tak zkrátka nevšední hudební událostí.

 

Koncert se koná v rámci 21. ročníku MHF Harmonia Moraviae.