Sinfonia Fišeriana

Print Friendly, PDF & Email
účinkují: 

STANISLAV VAVŘÍNEK –  dirigent
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ

 

program: 

Filmové melodie JOHNA WILLIAMSE, KLAUSE BADELTA, HANSE ZIMMERA, HOWARDA SHOREA, ENNIA MORRICONEHO ad.
Četník ze St.-Tropez, Rabín Jákob, Piráti z Karibiku, Pán prstenů, Star Wars a další
SINFONIA FIŠERIANA II. Volné pokračování hudebně-obrazové básně z motivů filmové a televizní hudby skladatele Luboše FIŠERA
VOJTĚCH STŘÍTESKÝ –  námět, scénář, dramaturgie
JINDŘICH JUNA –  střih a obrazová kompozice
MIRKO KREBS –  hudební aranžmá

 

 

Konfrontace světové a české hudební tvorby pro filmové plátno bude na pořadu prvního koncertu abonentní řady C. Pod vedením dirigenta Stanislava Vavřínka zazní nejprve výběr melodií od světových osobností filmové hudby, jakými jsou např. John Williams, Hans Zimmer, Klaus Badelt nebo Howard Shore, načež se hudební proud přesune domů.

Luboš Fišer byl vyhledávaným a uznávaných autorem nejen hudby k českým filmům, celovečerním i animovaným, ale také k televizním inscenacím či seriálům. Druhá polovina večera proto připomene mimořádný hudební odkaz této výrazné postavy domácí skladatelské scény, která za svůj život zkomponovala melodie k více než třem stům titulů. Filharmonie Bohuslava Martinů uvede průřez skladatelovou tvorbou v nádherném aranžmá Mirko Krebse ve formě hudebně-obrazové básně sestavené z hudebních motivů Luboše Fišera k oblíbeným filmovým snímkům jako Slaměný klobouk, Chalupáři, Smrt krásných srnců, Černí baroni nebo Arabela.

Koncert se koná ve spolupráci s festivalem Smetanova Litomyšl.

Koncert je součástí 21. ročníku MHF Harmonia Moraviae.