Fúze v múze

Print Friendly, PDF & Email
účinkují: 

Ludmila Pavlová – housle
Štěpán Hon – marimba
Vladimír Kiseljov – malba na živou hudbu

 

program: 

Arvo Pärt: Fratres
Christopher Deane: Dove Mourning Sonet
Witold Lutoslawski: Lullaby for Anne-Sophie
Martin Kux: Úsvit nad močálem
Heinrich Ignaz Franz Biber: Passacaglia
Astor Piazzolla: Oblivion a Libertango
Maurice Ravel: Kaddish
Štěpán Hon: Bluesová improvizace
Niccolo Paganini/Karol Szymanowski: Capriccio č. 24 (úprava pro housle a vibrafon)
Karol Szymanowski: Zarzyjze kuniu
Astor Piazzolla: Historie tanga

 

Hudba a živá malba
Inspirativní a Múzami milovaný prostor Egon Schiele Art Centra bude propojí hudbu s výtvarným uměním. Houslistka Ludmila Pavlová a perkusionista Štěpán Hon v živelné a sugestivní interpretaci zejména skladby světových autorů 20. století, zazní také Úsvit nad močálem mladého českého skladatele Martina Kuxe a Štěpán Hon zahraje na marimbu také vlastní tvorbu. Ve stejný okamžik se malíř Vladimir Kyseljov, inspirován mladými hudebním duem, pokusí zachytit prchavou Múzu na malířské plátno. A my budeme moci sledovat symfonii tahů štětce i smyčce.

 

Ludmila Pavlová
Repertoár mladé umělkyně zahrnuje díla od barokních až po soudobé autory (jejichž díla často premiéruje). Kromě slavných koncertů a světových sonát je na jejích koncertech ke slyšení i mnoho české hudby: L. Janáčka, B. Martinů, A. Dvořáka, B. Smetany, J. Suka, L. Fišera nebo i O. F. Korteho. Jejím klíčovým hudebním tématem je mimo jiné také polská houslová tvorba 20. století.
Kromě sólové dráhy Ludmila vystupuje v komorních složeních (Duo Affettico, Quarteto harmonico, Duo Euforico, Affetto poetico…) a je zakládající členkou Mucha tria (s Johannou Hanikovou a Annou Paulovou). Spolupracovala s klavíristy z celého světa, například s Alissou Firsovou, Magdou Amarou, Marcinem Sikoským, Anthonym Hewittem, Haiou Zhangem nebo Maximiliánem Khevenhüllerem, ale také s violoncellistou Michalem Kaňkou a dalšími věhlasnými umělci.
Českou hudební scénu podporuje i organizačně již od roku 2016, kdy založila festival komorní hudby Podkrkonošské hudební léto a jehož je dosud uměleckou ředitelkou.

Štěpán Hon
Bicista České filharmonie a Opery Národního divadla, kam nastoupil po absolutoriích oboru bicí nástroje na Pražské konzervatoři a během studia pražské HAMU. Absolvoval poté také královskou konzervatoř Koninklijk Conservatorium Den Haag ve hře na jazzový vibrafon u profesora Mira Heráka a v roce 2019 letmí semestr v Polsku na Akademii Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Katowicach u profesora Bernarda Maseliho.

Vladimír Kiseljov
Malíř, performer, scénograf, režisér a spisovatel je absolventem brněnské JAMU a Kunstuniversität Graz a autorem vlastního výtvarného směru – synestetismu. Zrealizoval přes 100 samostatných výstav maleb napříč Evropou – mezi mnohými na International Biennale of Modern Art ve Florencii, na Pražském Quadriennale 2015, či v Academy of Arts – a věnuje se také tvorbě nástěnných maleb.
Autor vnímá synesteticky a hudbu a všechny vjemy jako pohyb, význam, prostor a čas tak vnímá a zachycuje barevně mj. na malířsko-hudebních performancích s vynikajícími hudebníky jako je Hansjörg Albrecht, Milan Al Ashab, Ludmila Pavlová, či Eduard Štístek…
Za svou práci spojenou s dílem Richarda Wagnera byl vyznamenám cenou Goldene W a za svou malířskou performanci získal cenu za interakci na mezinárodním festivalu v Casablance v Maroku.

 

Akce se koná v rámci 33. ročníku MHF Český Krumlov.