Dvořákův festival

Dvořákův festival je hudební festival s obrovskou tradicí a jeho počátky spadají do 50. let 20. století, kdy byly založeny Dvořákovy hudební slavnosti, následně přejmenované na Dvořákův Turnov a Sychrov.

DF-logo-bw
V posledních letech se podařilo festival rozšířit a pod názvem Dvořákův festival uvádí každoročně koncerty v partnerských městech Královéhradeckého, Pardubického, Libereckého a Středočeského kraje. O vzestup festivalu se zasloužila společnost České doteky hudby Em-Art, o. p. s., která je mimo jiné členem prestižní Asociace hudebních festivalů.

Snahou pořadatelů festivalu je představit Dvořákovu tvorbu nejen v klasickém podání, a také ji interpretovat v nových neotřelých aranžích a stylech (jazz-rock-klasik) či netradičních nástrojových složeních. Již tradičním dramaturgickým prvkem festivalu se stalo uvádění Dvořákova díla i u uměleckých uskupení, která jeho tvorbu nemají tradičně ve svém repertoáru. Tím se výrazně zvyšuje přínos celého festivalu nejen pro širokou veřejnost, ale i pro odborníky. V rámci festivalu tak zazní posluchačsky populární díla A. Dvořáka tak, jak doposud nezazněla. Na koncertech vlastně zaznívají premiéry provedení Dvořákova díla v dané aranži. Tímto pojetím je Dvořákův festival naprostou světovou raritou.

Významným prvkem celého projektu je propojování kultury a cestovního ruchu. Koncerty bývají uváděny v zajímavých či netradičních prostorách, partnerská města a jejich zajímavosti jsou prezentována ve festivalovém katalogu, který slouží nejen jako program koncertních dní, ale též jako turistický průvodce. Doprovodným výstupem je Dvořákův cestovní pas s kupóny na zvýhodněné vstupy do řady zajímavých turistických míst či atrakcí regionu s platností až do konce září. Ten obdrží návštěvníci na jednotlivých koncertech zdarma.

KONTAKT

pořadatel: České doteky hudby, s.r.o.
adresa: Karlovo nám. 1/23, 120 00 Praha 2
tel.: +420 224 947 131, +420 739 433 171
e-mail: festival@ceskedotekyhudby.cz
Web: www.dvorakuvfestival.cz

Členem Asociace hudebních festivalů ČR od roku 2015.