Já muzikant / tvůrčí dílna pro děti

Print Friendly, PDF & Email

Interaktivní koncert pro děti ve věku 3 – 10 let

účinkují: 

Pavla Švestková – zpěv, moderátorka
Tomáš Vít – speciální host
Nataliia Lisniak – housle
Anna Šimková – viola
Orsolya Bartoš Vági – violoncello

 

program: 

JÁ MUZIKANT je interaktivní koncert pro děti ve věku 3 – 10 let. Děti mají možnost si vyzkoušet hru na dětské housle, bubínek, flétnu a další nástroje, spolu s profesionálními hudebníky a za doprovodu moderátorky zpívají, tleskají a učí se různé písničky. Každý workshop je zarámován určitým příběhem, například procházka kouzelným lesem nebo setkání s vánoční vílou. Na každém workshopu se také něco nového naučíme: jak se nazývají jednotlivé nástroje, jak hudba spojuje lidi, rozlišování hudebních forem (sonáta, symfonie apod.).

Cílem dětského workshopu JÁ MUZIKANT je vzbudit v mladém publiku radost z hraní na různé hudební nástroje, které jsou obvykle spojovány s klasickou hudbou, a prostřednictvím jejich aktivní účasti je seznámit s různými hudebními styly.

Známý maďarský hudební pedagog Zoltán Kodály říkával, že hudební výuka v dětském věku má kladný vliv na rozvoj osobnosti, koncentraci nebo koordinaci pohybů. Cílem projektu je také ukázat dětem i rodičům, že hudbě se může věnovat každý, nejen profesionálové nebo výjimečně nadané děti. To se týká nejen samotného hraní. Když jsou děti v kontaktu s hudbou, stávají se pak také lepšími a citlivějšími posluchači a na workshopech jim chceme ukázat, na co se při poslechu soustředit – zasvětíme je do rytmiky či různých hudebních charakterů a naučíme je spojit si hudbu s příběhem a emocemi.

 

Akce se koná v rámci 38. ročníku HF Smetanovské dny.