Strunobití

Print Friendly, PDF & Email
účinkují: 

Prah-a-harP kvartet:
Hana Müllerová
Hedvika Mousa Bacha
Kamila Jouzová
Mariana Jouzová
____________
Ellen Hayun Lee – flétna

 

program: 

Claude Debussy: Arabesque č. 1 (úprava Harriet Adie)
Jacques Ibert: Entr’acte pro flétnu a harfu
Maurice Ravel: Má matka husa – č. 3 Šeredka, Císařovna Pagod (ar. J. B. Escosa)
Nino Rota: Sonata pro flétnu a harfu – Allegro molto moderato
Jaroslav Krček: Concertino (pro čtyři harfy)
Pavel Hrabánek: Zvony
Marc Berthomieu: Cing Nuances pro flétnu a harfu
Antonín Dvořák: Poetické nálady – č. 3. Na starém hradě
Antonín Dvořák: Poetické nálady – č. 8. Rej skřítků (úprava Z. Zahradník)
Bedřich Smetana: Vltava (úprava S. Chaloupka)

 

Harfová rodina Hany Müllerové a jejích tří dcer působí v dnešním světě jako zjevení antické elegance múz. Staňme se na jeden večer námořníky na galéře umění, na jejíž přídi se tyčí čtyři vyřezávané dekorativní stěžně. Náš osud na té plavbě vložíme do jemných rukou čtyř harfistek, které zkrotí strunobití úctyhodných 188 strun. Slyšíte píšťalu z důstojnického můstku? To nás flétna Ellen Hayun Lee bezpečně provádí omamnými mlhámi francouzského impresionismu. Společně s Prah-a-harP kvartet zahraje také díla Antonína Dvořáka a českých současných autorů napsané nebo v úpravě pro toto nevídané obsazení.

 

Prah-a-harp Kvartet
Rodinný harfový soubor založila roku 2017 1. harfistka Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK a bývalá pedagožka Pražské konzervatoře, Hana Müllerová, a její dcery Hedvika Mousa Bacha, Kamila Jouzová a Mariana Jouzová – absolventky HAMU u doc. Jany Bouškové. Od roku 2019 s kvartetem vystupuje Dominika Svozilová.
Repertoár kvartetu zahrnuje nové autorské skladby vytvořené přímo pro Prah-a-harP kvartet a skladby a aranže děl pro dvě nebo čtyři harfy.
Všechny členky kvartetu vystupují také sólově a spolupracují s PKF – Prague Philharmonia, Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, či Pražskou komorní filharmonii a jsou laureátkami řady domácích i zahraničních cen.

 

Koncert se koná v rámci 33. ročníku MHF Český Krumlov.