České kulturní slavnosti

Cyklus festivalů České kulturní slavnosti pořádaný ve spolupráci s občanským sdružením Česká kultura je pravidelně zaštítěn Ministerstvem kultury ČR. Jako esence duchovních hodnot českého národa prezentovaná předními českými i zahraničními umělci, vznikly v roce 2002 spojením významných českých festivalů při zachování jejich vlastních tradičních identit.

logo_ceske_kulturni_slavnosti

Pořadatelé festivalů

TANVALDSKÉ HUDEBNÍ JARO – Tanvald
FESTIVAL ZAKÁZANÉ HUDBY – Terezín
MARTINŮ FEST – Polička
BYSTŘICKÉ ZÁMECKÉ SLAVNOSTI – Bystřice p. Hostýnem
VIVAT VARHANY – Slavonice
MALOSTRANSKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI – Praha
MLADÉ PÓDIUM – Praha/Brno/Ostrava
spatřují význam tohoto propojení v jednotné podpoře takového umění, které pozitivně ovlivňuje kvalitu našeho každodenního života, našeho myšlení a tím i morální profil celé společnosti.

 

Dalším jednotícím atributem, v souvislosti s narůstající celoevropskou ekonomickou a společenskou globalizací, je společná potřeba systematické podpory národního umění tj. umění, které představuje a dále rozvíjí tvůrčí a interpretační tradice Čechů, Moravanů a Slezanů.

Duchovní a uměleckou záštitu poskytl těmto slavnostem v době jejich založení čestný výbor složený z významných osobností českého kulturního života: prof. Zuzana Růžičková (cembalo), prof. Ivan Moravec (klavír), prof. Jiří Bělohlávek (dirigent), herc Radovan Lukavský, akad. malíř Josef Jíra a publicista Ivan Medek.

Dramaturgická rozmanitost Českých kulturních slavností, koncipovaná ve prospěch všeobecné vzdělanosti českého národa, oslovuje široké vrstvy kulturní veřejnosti všech věkových generací. Vedle komorních a orchestrálních koncertů, pořadů pro mládež, divadelních představení a výstav obrazů předních českých výtvarníků, jsou festivaly provázeny i koncerty ostatních žánrů. Folkové či jazzové večery, stejně tak jako prezentace různých etnických projevů, se staly samozřejmostí dramaturgie Českých kulturních slavností. Hlavním dramaturgem je violoncellista Jan Páleníček.

KONTAKT

Pořadatel: ČESKÁ KULTURA, o.s. ,
MgA. Jan Páleníček, ředitel
adresa: Nad Stráněmi 343, 251 66 Senohraby
tel.: +420 777 838 016
e-mail: palenicek@ceskakultura-os.cz
web.: www.ceskakultura-os.czwww.ceske-kulturni-slavnosti.cz

Členem Asociace hudebních festivalů ČR od roku 2014.