Slavné operní sbory a Carmina Burana

účinkují:  Filharmonie B. Martinů Daniel Raiskin – dirigent Adriana Kučerová – soprán Anthony Gregory – tenor Steven La Brie – baryton Český filharmonický sbor Brno Petr Fiala – sbormistr   program:  R. Wagner: Tannhäuser – Předehra R. Wagner: Lohengrin – „Treulich gefürht“ G. Verdi: Il Trovatore – “Vedi, le fosche notturne spoglie“ G. Verdi: Nabucco […]

Continue reading


 NEvážná klasika: Hravá a žertovná pozvánka do světa klasické hudby

účinkují:  Severočeská filharmonie Teplice Petr Vronský – dirigent Patricie Janečková – soprán Monika Jägerová – mezzosoprán Michal Černý – trombón Milan Podolský – tuba Libuše Šperková, Michal Martinec, Jiří Cikryt – psací stroj a efekty Jan Budař v překvapivé roli   program:  J. Fučík: Vjezd gladiátorů, op. 68 J. Fučík: Starý bručoun B. Martinů: Kdo je na […]

Continue reading


 Bohemia Voice

účinkují:  Bohemia voice: Zuzana Seibertová – soprán Elin Špidlová – mezzosoprán Bronislav Palowski – tenor Lukáš Sládek – basbaryton Lukáš Sommer – kytara   program:  Svatováclavský chorál Lidové písně: Láska, bože láska!; Kebych bola jahodú; Zahrajte mi tichúčko; A ja taká dzivočka; Holůbek a holubička B. Martinů: Písničky na dvě stránky (Děvče z Moravy; Súsedova stajňa; Naděje; Hlásný; […]

Continue reading


 Alinde Quintet

účinkují:  Alinde Quintet: Anna Talácková – flétna Barbora Trnčíková – hoboj David Šimeček – klarinet Kryštof Koska – lesní roh Petr Sedlák – fagot   program:  P. Haas: Dechový kvintet, op. 10 V. Kalabis: Divertimento pro dechové kvinteto, op. 10 přestávka D. Šostakovič: Smyčcový kvartet č. 8, op. 110 (arr. pro dechové kvinteto M. A. Popkin) […]

Continue reading


 Pocta Brahmsovi: Smyčcový kvartet a violoncellistka Meehae Ryo

účinkují:  Smyčcový kvartet DCMF(Korea): Hanna Choi – 1. housle Soobin Jeon – 2. housle Miyoung Park – viola Hyunjin Kwon – violoncello Meehae Ryo – violoncello   program:  J. Brahms: Smyčcový kvartet č. 1 c moll, op. 51 F. Schubert: Smyčcový kvintet C dur, op. 163, D. 956   Na koncertu smyčcového kvarteta DCMF se propojí delikátní interpretace […]

Continue reading


 Bernstein Meets Gershwin: Sólisté z newyorské Broadwaye

účinkují:  Severočeská filharmonie Jan Kučera – dirigent Nikki Renée Daniels – soprán Jeff Kready – tenor   program:  G. Gershwin: předehra z muzikálu Girl Crazy G. Gershwin: Strike Up The Band (ze stejnojmenného muzikálu) G. Gershwin: Oh, Kay! – Someone to Watch Over Me G. Gershwin: Píseň A Foggy Day G. Gershwin: Lady Be Good – Fascinating […]

Continue reading


 Vadim Gluzman a mladí talenti

účinkují:  Jihočeská filharmonie Peter Valentovič – dirigent Vadim Gluzman – housle vítězové a finalisté soutěže Virtuosos V4+ budou známi během prosince   program:  Bude upřesněn na základě repertoáru vítězů soutěže.   Vítězové televizní talentové soutěže Virtuosos Visegrad 4+ vystoupí společně se svým mentorem – legendárním houslistou Vadimem Gluzmanem, který koncertem v Zámecké jízdárně oslaví své 50. narozeniny. Mladé […]

Continue reading


 Smetanovo trio: Hudba tří staletí pro klavírní trio

účinkují:  Smetanovo trio:  Jitka Čechová – piano Jan Talich – housle Jan Páleníček – violoncello   program:  J. Haydn: Trio G dur, Hob.XV B. Martinů: Klavírní trio č. 3 C dur, H 332. Stravinskij přestávka P. I. Čajkovskij: Klavírní trio a moll, op. 50, „Na paměť velkého umělce“   Smetanovo trio patří od svého založení v roce 1934 k nejprestižnějším […]

Continue reading


 Josef Špaček a Miroslav Sekera – Nejkrásnější dueta 20. století pro housle a klavír

účinkují:  Josef Špaček – housle Miroslav Sekera – klavír   program:  L. Janáček: Sonáta pro housle a klavír I. Stravinskij: Divertimento pro housle a klavír přestávka E. W. Korngold: Mnoho povyku pro nic (suita pro housle a klavír) S. Prokofjev: Sonáta pro housle a klavír č. 2 D dur, op. 94 bis   Na krumlovská prkna, která znamenají svět, zavítá […]

Continue reading


 Koncert duchovní varhanní hudby: J. Tůma, P. Svoboda a kurzy Mekka varhaníků

účinkují:  koncert lektorů a posluchačů mistrovských kurzů Mekka varhaníků Jaroslav Tůma – lektor Pavel Svoboda – lektor   program:  bude upřesněn podle přihlášených frekventantů kurzu Mekka varhaníků   Další z novinek 32. ročníku festivalu bude netradičně úterní koncert na neobvyklém místě – v klášteře Zlatá Koruna. Přední čeští varhaníci Jaroslav Tůma a Pavel Svoboda, kteří už na festivalu sólově vystupovali, […]

Continue reading