Noc v Hollywoodu

Print Friendly, PDF & Email
účinkují: 

PKF – Prague Philharmonia
Jan Kučera – dirigent

 

program: 

Erich Wolfgang Korngold: Mezi dvěma světy – koncertní předehra
Erich Wolfgang Korngold: Kings Row Fanfare
John Williams: Star Wars – Hlavní téma
Erich Wolfgang Korngold: Pán sedmi moří – koncertní předehra
Jerry Goldsmith: Star Trek – První kontakt
John Williams: Blízká setkání třetího druhu
Michael Kamen: Robin Hood: Král zbojníků – předehra
Erich Wolfgang Korngold: Dobrodružství Robina Hooda – suita
John WIlliams: Jurský park – hlavní téma
přestávka
Max Steiner: Casablanca – Suita
Miklos Rosza: Cid – pochod
Maurice Jarre: Lawrence z Arábie
Ernest Gold: Exodus – hlavní téma
John Williams: Harry Potter – Téma sovy Hedviky
Maurice Jarre: Doktor Živago – suita
Elmer Bernstein: Sedm statečných – hlavní téma
Miklos Rosza: Ben Hur – Přehlídka vozatajů
Max Steiner: Jih proti Severu

 

Stříbrná plátna od počátků lákala a fascinovala skladatele klasické hudby a jejich spojení dalo vzniknout hudbě filmové. Erich Korngold umě tvořil na obou frontách: filmové i té klasické, a ziskem prvního Oscara za filmovou hudbu otevřel cestu skladatelům, kteří se filmu oddali zcela. Koncert tak zmapuje vývoj filmové hudby dnes už klasickými oscarovými melodiemi Miklóse Rószy či Maxe Steinera až po současné velikány Johna Williamse, Maurice Jarreho, či Jerryho Goldsmithe.

 

PKF – Prague Philharmonia
V roce 1994 založil světově proslulý dirigent Jiří Bělohlávek spolu se skupinou talentovaných mladých hudebníků Pražskou komorní filharmonii, která působí dodnes, od 20. sezony pod názvem PKF — Prague Philharmonia. Orchestr si za 28 roků své existence vydobyl uznání po celém hudebním světě. Je oceňován nejen pro svůj jedinečný zvuk, ale také pro svůj repertoár, orientovaný zejména na díla Josepha Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena.
S orchestrem vystupovala již celá řada světově uznávaných dirigentů a sólistů: Jakub Hrůša, Julian Rachlin, Martha Argerich, Jefim Bronfman, András Schiff, Gil Shaham, Isabelle Faust, Emmanuel Pahud, Luciano Pavarotti, Diana Damrau, Anna Netrebko, Plácido Domingo, Gautier Capuçon, Maxim Vengerov, Mischa Maisky, Juan Diego Flórez, Jonas Kaufmann a mnoho dalších.

Jan Kučera – dirigent
Dirigent, skladatel a klavírista Jan Kučera patří mezi nejvšestrannější české umělce. Na Pražské konzervatoři absolvoval u Bohuslava Řehoře skladatelský obor a u Miriam Němcové a Miroslava Košlera obor dirigentský, v němž jej následně na HAMU vedl Vladimír Válek. Jako skladatel zasahuje do mnoha oblastí, tvoří kompozice symfonické, komorní i písňové a zároveň má na svém kontě přes třicet scénických hudeb k inscenacím pražských i oblastních divadelních scén. Jako dirigent dlouhodobě spolupracuje s předními českými orchestry, především se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu SOČR či se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK. Působí i na operní scéně, na Nové scéně Národního divadla v Praze uvedl svoji komickou operu Rudá Marie, komponovanou na námět kultovního rozhlasového seriálu Tlučhořovi autorů Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse. V lednu 2016 nastudoval v Národním divadle operu La Cenerentola Gioacchina Rossiniho. Je autorem baletů Tři mušketýři a Zkrocení zlé ženy. Dirigoval rovněž projekt Wanted s Dagmar Peckovou či nové nastudování výpravné scénické podoby Mše Leonarda Bernsteina.

 

Koncert se koná v rámci 33. ročníku MHF Český Krumlov.