Hravá opereta, hvězdný muzikál

Print Friendly, PDF & Email
účinkují: 

Michaela Gemrotová-Štiková – soprán
Morgan James – soprán
Daniel Matoušek – tenor
Hugh Panaro – tenor
Severočeská filharmonie Teplice
Jan Kučera – dirigent

 

program: 

Oskar Nedbal: Polská krev – Předehra
Oskar Nedbal: Polská krev – Vždyť já ho znám
Oskar Nedbal: Polská krev – Heleno, Heleno, já hořím hned (Blondýnky sladké)
Johann Strauss II: Netopýr – Předehra
Johann Strauss II: Netopýr – Mein Herr Marquis
Franz Lehár: Země úsměvů – Své srdce tobě dám (Dein ist mein ganzes Herz)
Johann Strauss II: Netopýr – Zvuky vlasti (Klänge der Heimat)
Franz Lehár: Paganini – Vás, ženy, líbal jsem rád
Franz Lehár: Giuditta – Mé rty líbají tak horce (Meine Lippen sie küssen so heiss)
Rudolf Friml: Rose Marie – Indiánská píseň lásky
pauza
Andrew Lloyd Webber:
Fantom opery – výběr
Evita – Don´t Cry For Me Argentina (Neplač pro mne Argentino)
Fantom opery – All I ask You
Jesus Christ Superstar –Gethsemane
Requiem – Pie Jesu
Cats – Memory
Cats – Jellicle Ball
Fantom opery – Fantom opery
Fantom opery – The Music of the Night

 

Do Pivovarské zahrady přeneseme nejslavnější operety 19. století Oskara Nedbala, Franze Lehára a Johanna Strausse a muzikály 20. století Andrewa Lloyda Webbera. V podání pěvců Jana Kříže, Michaely Gemrotové Štikové, Morgan James a Hugha Panara a Severočeské filharmonie vedené Janem Kučerou zazní největší broadwayské hity, jejichž instrumentace si však v ničem nezadá se složitostí klasických děl.

 

 

Michaela Gemrotová-Štiková
Česká sopranistka a laureátka řady pěveckých cen a nominací na ceny Thálie v letech 2018 a 2019, vystudovala HAMU u Heleny Kaupové.
Vystoupila na mnoha evropských pódiích zejména v operních rolích – ztvárnila mj. Barberinu a Zuzanku v Mozartově Figarově svatbě, Papagenu v Kouzelné flétně, nebo Esmeraldu a Lidku ve Smetanově Prodané nevěstě a Dvou vdovách. Spolupracuje s předními českými symfonickými orchestry a dirigenty jako O. Kukal, O. Lenárd, J. Procházka, J. Hrůša, R. Jindra, M. Ivanovič, ale věnuje se také muzikálu a natočila řadu nahrávek pro Český rozhlas i zahraniční nahrávací studia.

Morgan James
Zpěvačka a písničkářka absolvovala na Julliardu klasickou hudbu, ale věnuje se zejména hudbě soulové a má také zkušenosti s R&B.
Účinkovala na Broadwayi v inscenacích, jako je The Addams Family, The Godspell, nebo v Motown: The Musical, ale se věnuje zejména autorské tvorbě.
Vydala tři autorská soulová alba a cestuje po světě doprovázena vlastní kapelou či symfonickými orchestry.

Hugh Panaro
Americký zpěvák a herec, známý především díky hlavním a titulním rolím v mnoha broadwayských muzikálových produkcích, jakými jsou Fantom opery, Bídníci a Sweeney Todd, a díky účinkování v divadlech, jakými je londýnský West End, či 5th Avenue Theatre v Seattlu. Za svou práci získal řadu ocenění, včetně ceny Edwina Forresta za dlouhodobý přínos divadlu.
Panaro je také koncertním umělcem a spolupracoval se symfonickými orchestry, jako jsou San Francisco Symphony, Seattle Symphony, London Sinfonietta, a s mnoha dalšími. Vystupoval také na pódiích jako je Carnegie Hall a absolvoval mj. turné po Evropě po boku Barbry Streisand.

Severočeská filharmonie Teplice
Jediný profesionální symfonický orchestr Ústeckého kraje byl založen roku 1838 a během téměř dvou století spolupracoval s velikány světové hudby jako Richard Strauss, Felix von Weingartner, Alexander Zemlinský, Eugen d’Albert, Joseph Joachim, či Pablo Casals.
V posledních letech a pod vedením dirigentů Charlese Oliviera-Munroea a Alfonse Scarana vystoupila filharmonie ve významných světových hudebních scénách a navštívila tak nejen většinu evropských metropolí, ale hostovala také v Asii, Jižní Americe a na řadě mezinárodních hudebních festivalů jako Pražské jaro, Janáčkův máj, Festival Český Krumlov, Janáčkovy Hukvaldy, či Festival Mitte Europa.
Pod vedením současného dirigenta Petra Vronského pak filharmonie dále spolupracuje se světovými jmény jako David Lomelí či José Carreras a klade důraz na dramaturgii složenou z osobitých českých děl.

Jan Kučera
Dirigent, skladatel a klavírista Jan Kučera patří mezi nejvšestrannější české umělce. Na Pražské konzervatoři absolvoval u Bohuslava Řehoře skladatelský obor a u Miriam Němcové a Miroslava Košlera obor dirigentský, v němž jej následně na HAMU vedl Vladimír Válek. Jako skladatel zasahuje do mnoha oblastí, tvoří kompozice symfonické, komorní i písňové a zároveň má na svém kontě přes třicet scénických hudeb k inscenacím pražských i oblastních divadelních scén. Jako dirigent dlouhodobě spolupracuje s předními českými orchestry, především se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu SOČR či se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK. Působí i na operní scéně, na Nové scéně Národního divadla v Praze uvedl svoji komickou operu Rudá Marie, komponovanou na námět kultovního rozhlasového seriálu Tlučhořovi autorů Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse. V lednu 2016 nastudoval v Národním divadle operu La Cenerentola Gioacchina Rossiniho. Je autorem baletů Tři mušketýři a Zkrocení zlé ženy. Dirigoval rovněž projekt Wanted s Dagmar Peckovou či nové nastudování výpravné scénické podoby Mše Leonarda Bernsteina.

 

Koncert se koná v rámci 33. ročníku MHF Český Krumlov.